Glass as a dancer (video making)

Video

Üks tüdruk soovis filmida tantsu viideot. Kirjutasin talle, kuid siis mõne aja pärast tekis poiss kes otsis kaamera inimest ja tantsijat, nii me liitusime temaga.

Sai täna filmitud tantsu viideot. Ideed tekkisid kohapeal ja mõned olid ettevalmistatud – seoses valgusega ja mõne kaadriga.

Nii ma läksin esimest korda klaasipuhumist filmima. Kunagi olen soovinud ise ka tegeleda sellega, sest see tundus võluv, kuidas klaas venib, aga see pole nii lihtne. Anti mulle proovida ka pärast. Üle poole piibust (metallist toru) on kuum, kuna käib pooleldi ahjus ning mina võtsin üle poolest, nii saingi põletada, aga palusin, et poleks armi ega ei läheks paisuma ja õnneks ei läinud, kuid oli punane ja valus veidi küll.

20170117-lti

Henri

Henri – kes õpib klaasikunsti EKA-s. Talle meeldib klaas. “See materjal on pika ajalooga ja traditsioonidega. See on läbipaistev, mis lubab tekitada töödes visuaalset sügavust ja saab mängida optikaga. Kuumus ja tuli”.

Nad tegutsevad väga kiiresti, sest klaas muidu jahtub ära. Kui ei tea liigutusi ette,
siis on raske.

Tööd raske saada peale ülikooli lõpetamist, kui oma stuudiot pole. Küsis, et kas mina ei taha oma stuudiot teha, kuid praegu mul pole aega sellega tegeleda ja hiljem, kui tekib vajadus siis tekib ka stuudio.

Ma ise ka ei tea mis elu toob, aga toob kindlasti, kui vaid soovida. Ühe asjaga ma ei saa ja ei soovi tegeleda, selle pärast osalen modellinna, fotograafina, poseerin kunstnikutele, töötan fotopoes, käin koolis, teen omaloomingut, maalin, joonistan, kirjutan, meitserdan midagi, mingi aeg peaks kudumise ja masinaga õmblemise ära õppima, siis saaks pildistamiseks riideid teha valmis kui vaja. Aga nüüd mängin Path of Exile ka, olen level 75+ midagi.

Viideot ja pilti tegin Canon 7D + 28mm lens (m42 adapteriga), fookus vaid manuaalne, mõnikord kui on kiiresti liikuv siis raske ning võtab kuni 3 sek aega fokuseerida. Aga sain hakkama. Filmisin prillides, ei viitsinud läätsesid panna. See on nagu kiilaks olemine (suvel) algul kandsin mütsi aga see tegi julgemaks ja tugevamaks.

20170120-lti-21-2

Ganna

Kasutasime lifti ka veidi. Sellega saab avatud ustega sõita. Peab kindlasti proovima. Järgmine kord

Oli lahe. Kõik olime tublid. Henri aitas valgustusega ja oli chill. Sai kogemust kindlasti.

Siin video.

Mõned pildid töökojast ja klaasi puhumisest.

Tööprotsess (Henri Knut)

  1. Sulatame klaasi 1150 kraadi juurde.
  2. Paneme piibu sooja, et kuum klaas metalli külge kinni jääks.
  3. Siis kogun ahju potist klaasi piibu otsa.
  4. Vormin klaasmassi, valmistades seda puhumiseks ette. Klaasiga on alati kiire, see jahtub kiiresti, kuid seda annab ahjus uuesti üles soojendada õigeks temperatuuriks.
  5. Hakkan klaasi puhuma. Piip on pm teras/metall toru, sellest saab läbi puhuda, kui teiselpool on kuum klaas, siis saab sedasi õhku kuuma klaasi sisse puhuda. Selle pärast seda puhumiseks nimetataksegi.
  6. Edasi on võimalik klaasiga teha kõike mida suudad endale ette kujutada, selleks on meil erinevad tööriistad, vormid ja spetsiaalsed värvid.
  7. Kui oled oma teosega rahul tuleb see panna lõõmutusahju (ahi mis soojendab klaasi 500 kraadi juurest toatemperatuurini 24hjooksul), et klaas ei lõhkeks kiirest jahtumisest.
  8. Peale seda kui klaas on jahtunud annab seda külmalt töödelda erinevate masinate ja abrasiivide abil, et saavutada see lõplik detail ja läige oma tööle.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s