Nukufilmi rasked ajad.

Interview

Ma loodan, et Nukufilm jääb eksisteerima. Nagu ütles Riho Unt “Nukufilm on umbrohi, mis vaatamata niitmisele edasi eksisteerib”.

Ja miks ometi kunstnikutel on vähe toetust (ükskõik mis kunsti valdkonnas)?

Miks riik ei toeta kultuuri? Miks on halvad juhid nendel, kes soovivad teha oma tööd ja teostada oma ideid?

Juba praegu filmid seisavad, sest Nukufilmil pole toetust.

Käisin veidi ringi. Märkasin, et neil on palju auhindu erinevatel aegadel võidetud ja paljudes riikides, kuid neid ei tunnustata? Miks? Kas inimestel pole huvi Nukufilmi vastu, kuna populaarne meedia võtab võimu? See on ju absurd, et osa Eesti kultuurist sureb välja.

Pealegi Nukufilm sobib mitte ainult lastele, vaid ka kogu perele. Need võivad vabalt asendada ameerika multifilme. Igas riigis on oma animafilmi stiil, sest seal elavad erinevad kunstikud.

Keskkond loob inimese ja tema otsused. Pealegi on see eestimaine eripära. Kui eestlased armastavad Eestit, siis nad toetavad neid inimesi. Aga paistab, et ülemus/juhataja ei hooli neist. Ja see tähendab seda, et normaalne inimene ikkagi hoolib enda sarnasest, ega soovi halba.

Nagu 2011. aastal keelati Venemaal ära Nõukogude aegseid multikaid ja isegi võeti mõnelt autorilt ära (või kõigilt) Miks küll? Laps ei hakkagi suitsetama, kui tema närvidega ja eluga on kõik korras.

Loodame, et tulevad veel paremad ajad, kui olid enne. Nad on kõik andekad inimesed, kes kasutavad oma kujutlusvõimet, mis on loovus. See mis toimub, ei ole normaalne.

Paljud saavad aru, aga ei tee midagi. Mida ma saan teha? Kirjutada.

Galerii

2 thoughts on “Nukufilmi rasked ajad.

    1. Tere,
      Kas tõesti oli nii hull? Ma arvan, et vb lapsikult ja mõnedes kohtades (lause ehitus) mitte eestipäraselt, kuna minu esimene emakeel on siiski vene keel, alles siis eesti keel. Ma annan mõnel inimesel minu teksti kontrollida, enne kui postitan.

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s